ניתוח כושל להגדלת שדיים

תביעת רשלנות רפואית שהוגשה ע”י משרדנו הינה כנגד מנתח פלסטי שניתח- באופן פרטי- את התובעת.

התובעת הינה צעירה מבאר שבע שהתעניינה בנתוח להגדלת שדיים לצורך שיפור המראה וההרגשה. המנתח הבטיח לה תוצאה מוצלחת וטען כי הוא משתיל את השתלים הטובים והיקרים ביותר בשוק. המנתח לא טרח להסביר לה את הסיכונים הכרוכים בנתוח.

לאחר הנתוח הופיעו בשדיה שקעים מוזרים, אך המנתח ביקש כי תתאזר בסבלנות עד שתתקבל התוצאה הסופית. משלא השתפר המצב ביצע המנתח נתוח מתקן בחלוף שנה, הפעם הוא השתיל שתלים בנפח גדול עוד יותר, אלא שלאחר הנתוח השני שוב הופיעו “גלים” בשתלים והשדיים אף צנחו מטה, באופן שמצריך נתוח שלישי לצורך תיקון העיוותים.

המנתח הודיע לתובעת כי אינו יכול לקבל מהספק שתלים נוספים בחינם לצורך נתוח שלישי והדרך היחידה לקבל זאת היא אם התובעת תלך לבדיקת אולטראסאונד ותבקש מהבודק לכתוב בתוצאת הבדיקה כי “השתלים נקרעו”!

בשלב זה פנתה התובעת למנתח אחר להתייעצות, ואז התברר לה כי השתלים הושמו מתחת לשכבת העור אך מעל השריר בעוד שישנה שיטת נתוח אחרת שבה מושמים השתלים גם מתחת לשכבת השריר ובמקרה כזה גם אם נוצרים “גלים” בשתלים אי אפשר יהיה לראותם. למותר לציין כי לפני הנתוחים לא הוסבר לתובעת על השיטות השונות, יתרונותיהם וחסרונותיהם.

כשהחליטה התובעת למצות את זכויותיה ולפנות למשרדנו לטיפול משפטי בפרשה, פנינו אל המנתח, כמקובל, על מנת לקבל את התיק הרפואי אך הוא סירב להעבירו. בנסיבות אלו הגשנו התביעה לביהמ”ש (ת.א. 10 – 06 – 38461) וביהמ”ש צפוי לחייב אותו לחשוף את התיק הרפואי.

במסגרת התביעה טענו לרשלנות בסוג השתלים שנבחר, במיקום בו הושמו השתלים, בנפח השתלים שנבחר, בטיב ההסברים וכיו”ב. התביעה נשענת על חוו”ד של מנתח פלסטי בכיר.

כתוצאה מהארועים סובלת התובעת מחוסר בטחון עצמי, מהרגשה של חוסר נשיות ופגיעה אישית, חברתית ותעסוקתית והיא זקוקה לנתוח שלישי ומורכב לצורך תיקון העיוותים.

Comments are closed.